Toominga 6, Audru alevik, Pärnu linn
+(372) 5696 7296
info@yksmetall.eu

Pakkumised

eritellimusel metalltooted

Created with Sketch.

Metallaiad

on üks esinduslikumaid ja tugevamaid aedu. Korralikust materjalist ja õigesti toodetud ning paigaldatud metallaiad püsivad aastakümneid. Metallaia juures on oluline, et aluspind oleks kindlasti tsingitud, välistades sellega aia roostetamise ning muutes aia kaunimaks aastateks. Meie meeskonna peamiseks eesmärgiks on pakkuda oma klientidele kvaliteetseid ja kauakestvaid metallaedu. kõik oma tooted kuumtsingime ning värvime soovi korral pulbervärviga. Ennem pulbervärvimist on oluline metalli pinnad töödelda ning puhastada korralikult, et värv nakkuks tugevalt. Kõik aiad valmistame vastavalt kliendi soovile. Metallaedadele on võimalik lisada erinevaid odaotsasid ning sepistatud elemente. Võimalik tellida koos täisvundamendiga, kuivbetoonist soklite või postidega, laotud kivipostide või siis nelikantmetallpostidega.

Õue atraktsioonid lastele

Tänaste laste õuemängud tunduvad olevat väga erinevad sellest, kuidas täiskasvanud enda omi mäletavad. Olenemata, kas mängumaa oli linnas või maal vanaema juures, oli lastel justkui rohkem vabadust ise seigelda, avastada, eksida ja kukkuda ning õppida.

Täna on lisaks karmimatele mänguväljaku atribuutika turvanõuetele ka lapsevanemad kontrollivamad ning lapse mänguala peab olema midagi sellist, mida vanem saaks hõlpsasti jälgida, oleks võimalikult turvaline ning ühtlasi ka võiks tagahoovis kena välja näha. Kokkuvõttes lõpeb asi sellega, et laste jaoks on aias batuut ning võib-olla ka miniatuurne majake koos liivakastiga ning üsna vähe tegevusvõimalusi.
On erinevaid viise, kuidas oma koduaias pakkuda lastele põnevaid tegevusi nii, et nad ka seal mängida tahaksid ning samal ajal lisades aiale isikupära. Pidevalt mõeldakse välja uusi ja huvitavaid, aga ka turvalisi atraktsioone, kus lastel on tore mängida. Miks mitte teha ka oma aeda midagi neist.

 

Aiakiiged õue ja aeda

 

Aiakiik on eestimaalaste lemmikuid juba aastakümneid. Õuekiiged meelitavad seejuures nii väikeseid kui ka suuri. Toodame eritellimusel suuremaid ja väiksemaid aiakiike vastavalt teie soovile ja kujundusele.

Puitaiad

on enimlevinud piirdeaia tüüp Eestis. Puidust piirdeaed on vastupidav ning sobib pea kõikjale. Tänapäeval ei pea puitaed välja nägema nagu harjumuspärane lippaed. Tänu laiale materjalivalikule, kaasaegsele puidutöötlemistehnikale ja värvidele on võimalik luua nii klassikalisi kui ka modernseid ning omanäolisi lahendusi.

Puitaiad liigitatakse üldjuhul kaheks:

Vertikaalsed puitaiad

Vertikaalsed puitaiad on kõige levinum valik. Tavaliselt sobivad need piirdeaiad hästi üldisesse tänavapilti, kuid kasuks tuleb siiski vaadata ka maja fassaadi ja naaberaedu. Verikaalse puitaia puhul kinnitatakse aialipid kruvidega põiklatile/põõnale, mis omakorda on kinnitatud poltidega aiaposti külge.

Aialipid on kas saetud või hööveldatud puidust. Levinumad mõõdud: hööveldatud aialipid 18×95 mm ning hööveldamata aialipid 22x100mm. Aialippide pinnakattena on valida värvimise ja sügavimmutamise vahel. Horisontaalse põõnana kasutame höövelprussi 45x95mm või hööveldamata prussi 50x100mm.
Puitaiad saab muuta vastupidavamaks lisades aia ülemisele äärele nn U-liistu ehk kattelaua – aialipid on kaitstud niiskuse eest ja piirdeaed ise vandaalikindlam.

Horisontaalsed puitaiad

Horisontaalsed puitaiad on ajalooliselt vähem levinud, kuid just viiasel ajal suurt populaarsust võitnud. Horisontaalse puitaia puhul kinnitatakse hööveldatud või hööveldamata lauad aiapostidele horisontaalselt. Laudade vahed jäetakse tavaliselt suuremad kui vertikaalse puitaia puhul. Piirdeaiad tagavad suurema privaatsuse, kui kasutada aial topeltlaudist – laudis kinnitatakse aiapostide mõlemale poole.

Kõrvuti asetsevate kruntide vahelised piirdeaiad on enamasti naabrite omavahelise kokkuleppe küsimus ega oma linnapildis eriti suurt tähendust, kuid piirdeaiad, mis lahutavad eramaad avalikult kasutatavast tänavast, on väga olulised miljöö kujundajad. Arvesse tuleks võtta naabruses olevad piirdeaiad, nende kõrgus ja tüüp ning samuti võiks uurida, kas kohalik omavalitsus on piirdeaedadele mingisugused piirangud seadnud.

Soovitused:

  • jäta maapinna ja lippide vahele õhuvahe vähemalt 100mm
  • lippide üleulatus horisontaalsetest põõnadest maksimaalselt 250mm
  • immutatud materjal peab enne värvimist kuivama
  • männi puit sobib paremini immutamiseks, kuusk värvimiseks
  • värvimisel jätab männipuit oksakohad laiguliseks
  • puitaiad on traditsiooniline ja suhteliselt vastupidav piirdeaia tüüp

Rõdupiirded

Teeme rõdupiirdeid nii mustast metallist, kui roostevabast terasest. Mõõdame ja disainime piirded just teie soovi järgi. Hulgaliselt on tellitud ka “Prantsuse rõdusid”, mida näete pildil vasakul.  

Surve all torustike ja paakide keevitamine

Kui on vaja katlasüsteemi ehitada, parandada, saate meilt kiirelt abi. Surve all torustike ja muude anumate keevitamine nõuab suurt kogemust ja oskusi. Siiski on metallitöö meie pärusmaa ja kõik tööd saavad hästi ja õigesti tehtud.

Sauna kerised

Valmistame vastavalt soovile erinevaid saunaahjusid. Sauna ahjuga saab soojendada ka vett.

Õue grill

Kes meist ei ootaks kauneid suveilmasid, et aias grillida ja elust rõõmu tunda. Paraku toodetakse massiliselt soodsa hinnaga õhukesest plekist grille, mis ei pea kaua vastu. Seetõttu on pikas perspektiivis odavam lasta teha korralik paksust metallist grill, mis kestab ilusti hoituna aastakümneid.

Valmistame nii tavalisi söegrille, kui ka kuumsuitsu funktsiooniga grille. Samuti eraldiseisvaid suitsuahjusid metallist ja tellistest.